V roli uchádzača, a čo ďalej?

Štandardný

Ujasnite si čo chcete robiť, a potom si spravte prieskum trhu. Na základe prieskumu si určte spoločnosti, v ktorých chcete najviac robiť a postupne začnite posielať svoje CV-čka do týchto spoločností. Nemyslite si, že poslané 2 alebo 3 CV-čka stačia. Zo skúseností platí, že na 10 zaslaných CV-čiek, dostanete pozvánku na 2 – 3 pohovory. Realita je krutá.

Ďalšia zásadná chyba, ktorú robia uchádzači pred pohovormi, ale aj počas nich je, že nevedia sa predať, chýba im dravosť a istá dávka „arogancie“. Prosím, neprekladajte si to do významu hrať sa na všemohúceho a jedinečného, ale skôr do významu, že ste draví za prácou, výzvami, a pod. Kedy je ten správny čas ukázať vašu ochotu a vaše kvality, ak nie na pohovore? Snažte sa veriť si, lebo ak si neveríte vy, tak ako vám môže niekto iný veriť?

Pred samotným pohovorom je potrebná dôkladná príprava, ktorú netreba podceniť. Môže sa vám to vypomstiť, ak podceníte niektorú časť. Časom, keď budete mať skúsenosti, a budete ostrieľaní, tak potom to pôjde ľahšie, no mnohí z vás sú na začiatku. Zákon schválnosti sa preukáže práve v tú najnevhodnejšiu chvíľu. Sami viete ako to býva v živote, takže to nemusím detailnejšie rozoberať.

Záver

Na záver by som vás rád odkázal na už dávnejšie napísané blogy, v ktorých som rozoberal pracovné pohovory. Bol to 3-dielny „seriál“, v ktorom som sa venoval práve príprave a priebehu pohovoru. Na konci každej časti sa môžete prekliknúť na ďalšiu časť, aby ste nemuseli hľadať po webe, kde tá ďalšia časť je.

.

Comments

comments

Leave a Reply