Recenzia na film „Tigre v meste“

Štandardný

Recenzia na film Tigre v meste

Hneď na začiatok chcem povedať, že táto recenzia nebude typickou recenziou, a tak isto asi nebude ani objektívna, nakoľko sa jedná o umenie, a tam sa nedá byť jednoznačne objektívny. Preto berte do úvahy istú úroveň subjektívneho hodnotenia.Úvod

Dňa 29.5.2012 som sa zúčastnil Buzz kampane, ktorá mi umožnila vidieť film v predpremiére. To znamená, že na film sa nedal kúpiť lístok. Cieľom tejto kampane je vytvoriť istý „informačný“ šum okolo tohto filmu a získať prvotný feedback od ľudí čo videli tento film medzi prvými.

O filme

Celý film bol situovaný do známych i menej známych časti Bratislavy. Je to o troch priateľoch, ktorých životy sú odlišné. Jazvec ako prokurátor, ktorý si robí kariéru, Hyena pracuje v zoologickej záhrade, kde kŕmi tigre a je beznádejne zamilovaný do sestry Jazveca. Janku prezývajú Jazvečík, ktorá robí vo fitku trénerku. A nakoniec nám ostal nešťastný Holub, ktorý robí na jazere a prenajíma vodné bicykle.

A teraz po prezretí úvodnej fotky si poviete, že Jazveca hrá nejaká herečka, tak prečo píšem prokurátor a nie prokurátorka. V tom je ten žart. V tomto filme je odhalená Jazvecova duša, ktorú vidíme.

Komédia zo slovenskej produkcie s dobrým hereckým obsadením a pútavým príbehom, to tu už dosť dlho nebolo. Rozprávač vpustil do filmu iný rozmer. Samotné postavy vo filme púšťali rôzne hlášky, ktoré boli príznačné pre danú postavu. Zámerne vám nepíšem aké, pretože ak pôjdete na tento film, tak by ste prišli o ten moment „prekvapenia“. Počas 100 minút som sa nasmial aspoň 60% celkového času filmu. Ako malú upútavku a navnadenie nájdete v spodnej časti teaser, ktorý vo vás vzbudí dostatočnú úroveň nadšenia a pôjdete do kina si pozrieť túto komédiu.

Samotný záver sa mi začal podobať na známu komédiu RocknRolla. Tí, ktorí videli spomínanú RocknRollu, tak asi vedia o čom píšem. Čo vám tu budem písať. Hovorí sa, že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť, resp. čítať v tomto prípade.

Hodnotenie

Mne osobne sa film páčil. Ľahká komédia, v ktorej človek nemusí rozmýšľať ako je to myslené, či správne pochopil, a podobné otázky, ktoré si mnohokrát človek kladie počas filmu. V tomto filme to tak nie je. Priamočiary príbeh, v ktorom sem-tam nastane zaujímavé zauzlenie, ktoré je, ale dostatočne priehľadné. Komédia vhodná po náročnom dni, kedy človek potrebuje vypnúť a prísť na iné myšlienky. Ako „nedostatok“ považujem krátkych 100 minút :D. Bral by som aj viac, pretože záver bol zaujímavý a chcelo by to určite vedieť ďalší vývoj, aj keď všetkým bude jasný ten vývoj čo bude nasledovať ďalej.

Určite navštívte kino, stojí to za to!

Teaser  {youtube}zi-p_i26UeU{/youtube}

Info

Názov filmu Tigre v meste

Produkcia Artichoke

Žáner komédia

Réžia Juraj Krasnohorsky

Scenár Juraj Krasnohorsky, Lucia Siposová

Hrajú 

Kristína Tóthová

Milan Ondrík

Ľubo Bukový

Ivica Sláviková

Diana Mórová

Karel Dobrý

Richard Stanke

Robo Roth

Rok výroby 2012

Krajina pôvodu Slovensko

.

Comments

comments

Leave a Reply