Recenzia na pánske hodinky Lorus RH333AX9

Štandardný

Lorus RH333AX9Tesne pred koncom roka som dostal ponuku, či by som nespravil recenziu na hodinky Lorus RH333AX9. Zaujímavý názov, ale iba takto ich dokážete jednoducho nájsť na internete. Povedal som si, že prečo nie. Tak a dnes nadišiel deň D, kedy o nich píšem prvé riadky.Hodinky mi zaslal e-shop Moje Hodinkyktorý má sídlo v Námestove. Bolo to aj pre mňa prekvapenie, pretože som z Oravy a oni majú sídlo čo by som kameňom dohodil.

Pre mnohých z vás bude značka Lorus asi tak isto známa ako bola pre mňa na začiatku. Ale čo som neskôr zistil je fakt, že Lorus patrí pod známu značku SEIKO. Ak by som to mal vysvetliť, tak to je niečo také ako je koncern VW (Volkswagen – matka) = SEIKO a Škoda (dcéra) = Lorus.  Toľko z pozadia spoločností SEIKO a Lorus.

Po otvorení balíčka ma čakala škatuľka s pánskymi hodinkami a návodom na obsluhu. Opäť som ho nechal v škatuľke, aj keď som vedel, že budem musieť nastaviť čas, dátum a deň, ale som chlap, takže to zvladnem aj bez návodu 😉 . Výsledok, podarilo sa to, takže to je dosť jednoduché na obsluhu a nie je potrebné siahať po manuáloch. Trochu mi pomohli skúsenosti s predošlými hodinkami, ale ešte som nikdy nemal hodinky, kde sa nastavoval aj deň. Táto položka je v dvoch jazykoch – nemecký a anglický jazyk. Pol dňa sa pozeráte na skratku dňa v nemčine a druhú polku dňa v angličtine. Princíp je, že „kľúčik“ na nastavenie dátumu a dňa majú dve polohy, prvá je na deň a druhá na dátum. Neviem či poznáte ten trik s nastavovaním dátumu, ktorý platí asi u všetkých hodiniek, že stačí aby ste si natočili hodinky na 21 hodinu, vždy sa dostali cez polnoc a spravili spätný chod na 21. hodinu. Tým docielite to, že dátum nemusíte pretáčať 24 hodín, ale len 3 hodiny hore a 3 hodiny dole. Šikovné riešenie, ktoré je aj tu.

Náramok je kožený s efektným červeným štepením, ktorý dodáva hodinkám šmrnc a jemný nádych športovosti. Náramok potrebuje chvíľu čas aby sa prispôsobil ruke, nakoľko je kožený, takže chvíľu strpenia. Páči sa mi, že je takto štepený, pretože nie je len zlepený do jedného kusu. Toto je obrovská výhoda oproti mnohým koženým náramok.

Prvé dni som ani nevedel, že na ruke mám hodinky, pretože sú ľahké, ale nie sú zas extra malé. Púzdro je z ocele, ktorá je leštená. Vodotesnosť som osobne neskúšal, aj keď je deklarovaná na 50 metrov (5ATM). Kvôli koženému náramku som to nerobil. Ostatné hodinky čo mám doma s oceľovým alebo iným kovovým náramkom sa aj sprchujem. S týmito som sa radšej nesprchoval. Osobne sa bojím o kožený náramok, že sa môže časom vplyvom vody začať „vráskavieť“.

Hodinky majú strojček Quartz a je poháňaný na baterku. Koľko vydrží baterka, neviem. Ešte ich mám len mesiac, takže môže vydržať rok, dva možno tri. Čas ukáže 😀 .

Tieto hodinky sú analógové a priznám sa, že sa mi jedna vec na tom zapáčila. Tikanie hodiniek. Asi dosť uletené, ale už dlho som nepočul tikanie hodiniek. Veľmi dobre sa pri tom zaspáva, keď ich má človek na ruke. Analógový ukazovateľ času je prekrytý minerálnymi sklíčkom.

Na záver by som to zhrnul niekoľkými slovami. Sú to štýlové, elegantno-športové hodinky s nadčasovým dizajnom. Podľa mňa sa hodia na denno-denné nosenie, ale aj na slávnostné udalosti.

 .

Comments

comments

Leave a Reply