Recenzia na Logitech Tablet Speaker

Štandardný

 Recenzia na Logitech Tablet Speaker

Dnes by som vám rád priniesol používateľské „zážitky“ z testovania reproduktorov, ktoré sú vhodné k tabletom, ktorý je primárne určený k Apple iPad, ale je použiteľný aj na iné tablety alebo zariadenia.  Na začiatku testovania som si povedal, že som zvedavý na tieto malé „čudá“, čo dokážu a či dokážu zamútiť vodu. Či tú vodu zamútili sa dozviete neskôr, pretože všetko chce svoj čas ;).

Logitech Tablet Speaker

Tieto reproduktory som testoval na tablete Lenovo IdeaPad K1, ktorý som už recenzoval dávnejšie. Keďže samotné reproduktory majú 3,5 mm jack konektor, tak tieto reproduktory sú vhodné aj na použitie ku MP3/MP4 prehrávaču, ale aj k notebookom či mobilným telefónom/smartphonom. Zaujímal ma hlavne zvukový prejav týchto reproduktorov.

Nakoľko tablet od Lenova je spratný a určite by vás zaujímalo reálne nasadenie v teréne, rozhodol som sa ho testovať v rôznych exteriéroch/interiéroch. Reproduktory som testoval doma v menšej izbe, vo väčšej, testoval som ich v záhrade, ale aj v aute. Nakoľko reproduktory sú umiestnené na koncoch, tak vďaka tomu sa zvuk šíri všade navôkol vás. Zaujímavejšie to bolo naozaj vo väčšom otvorom priestore, kedy som sa bál, že zvuk sa nebude mať od čoho odrážať, ale nastalo príjemné prekvapenie. Reproduktory bolo počuť dobre, aj keď hlasitosť sa trochu znížila. V aute bol zvukový prejav príjemný. V izbách som nezaznamenal žiadne problémy.

Reproduktory majú tendenciu inklinovať ku basovému prejavu, ale určite nie k dunivému. Ak by sa to niekomu nepáčilo, tak sa to dá čiastočne vyriešiť aj nastavením ekvalizéru. Osobne sa mi tento prejav páčil, lebo určite by tie reproduktory zaradil k vyššiemu štandardu. Nie sú podpriemerné ani priemerné. Nedunia ani nevydávajú čudesné pazvuky. Sem-tam sa mi stalo, že zarezonovali, ale to bolo aj kvalitou nahrávky/filmu spôsobené.

Čo oceňujem na týchto reproduktoroch je to, že hlasitosť sa nastavuje tlačítkami a nie posuvným kolieskom. Z osobnej skúsenosti viem, že časom sa to kazí a pri pridávaní/uberaní hlasitosti to šumí a vydá rôzne zvuky.

Určite sa mnohí pýtate kedy sa dostanem k zdroju ich napájania. V tele zariadenia je umiestnený akumulátor, ktorý sa dobíja cez priložený mini-USB kábel, ktorý môžete pripojiť ku PC alebo ak máte aj nabíjačku na mobil s možnosťou výmeny USB káblu. Tieto reproduktory vydržia naozaj veľmi dlho hrať na jedno nabitie. Mne sa osobne nepodarilo otestovať reálne kedy sa úplne „vyšťavili“ lebo pred cestou som si ich pre istotu dobil, ale doma som na nich pozeral asi 10 hodín a oni stále hrali. Výrobca udáva 8 hodín, ale všetko záleží od nastavení, priestoru, … takže pravdepodobne ak by som pozeral ešte chvíľu a nedal ich nabíjať, tak by som ich vyšťavil do poslednej kvapky energie.

Na tele týchto reproduktorov sa nachádza aj „klip“ na zavesenie na telo tabletu. Páči sa mi pogumovaná časť týchto klipov, ktorá nepoškodzuje telo tabletu. Zároveň to má aj ďalší význam. Eliminuje prípadné rezonancie pri styku s tabletom a „nešmýkajú“ sa z tabletu.

Ku zariadeniu sa dodáva aj obal na prenášanie, ktorý je praktický. Kábel s audio konektorom má svoje miesto v tele, ktorý sa dá pekne uložiť do priestoru, ktorý je určený pre tento kábel. Takže žiadne trčiace káble pri prenášaní. Reproduktory sa dajú vypnúť/zapnúť.

Zhrnutie

Na začiatku som spomínal fakt či zamútia vodu tieto reproduktory. Po osobnej skúsenosti s nimi by som mohol povedať, že určite sú schopné zamútiť vodu. Isté výhody a možno aj nedostatky som spomínal už priamo v recenzií. Spravím menšie zhrnutie týchto plusov/mínusov ešte. Odporúčaná cena výrobcom je 39,90 € (po e-shopoch je cena nižšia), ale určite za kvalitu akú poskytujú sú hodné aj tejto ceny.

Plusy

– pogumované klipy,

– kvalitný zvukový prejav,

– dlhá výdrž vstavaného akumulátora,

– vstavaný akumulátor,

– hmotnosť,

– kvalitné prevedenie,

– možnosť ovládať hlasitosť (vypnúť/zapnúť), 

– obal na prenášanie a šikovné riešenie na audio kábel,

– plnia funkciu stojana.

Mínusy

– sem-tam rezonujú,

– možno pre niekoho cena.

Sám neviem nájsť viac mínusov, ale ak by ma ešte nejaké napadli, tak určite ich tu dopíšem. 

Fotogaléria

{becssg}Logitech tablet{/becssg}

.

Comments

comments

Leave a Reply