Recenzia na Logitech Speaker Lapdesk N700

Štandardný

Čerešnička na torte alebo Logitech Speaker Lapdesk N700

Začnem asi trochu emotívnejšie, pretože toto zariadenie, ktoré som mal možnosť testovať vyvoláva emócie. Ale k tomu všetkému sa dostanem. Po dvoch sadách reproduktorov sa dostávam k chladiacej podložke s reproduktormi. Logitech Speaker Lapdesk N700

Neviem či začať chladiacou časťou alebo tou reproduktorov, pretože myšlienky mi lietajú hore-dole a nechcem zabudnúť na nič.

Vrchná časť je zložená z plastovej a kovovej časti.Kovovými časťami sú prekryté reproduktory a plastová časť je ostatnej  vrchnej časti. Spodná časť je vystužená a prekrytá sieťovanou látkou. Na pravej strane je ovládací panel, ktorým je možné pridať/ubrať a vypnúť hlasitosť a ešte prepínač na vypnutie/zapnutie ventilátora., ktorý je umiestnený v strednej časti a je prekrytý rebrovaným plastovým krytom. Po vrchnej časti je vedený USB kábel cez, ktorý je napájaná celá podložka. USB kábel je opäť šikovne skrytý v kanáliku určenom práve na toto riešenie.

Plasty, ktoré sú použité dobre lícujú a nepraskajú ani nevŕzgajú. Dokonca ani keď je pustená hlasnejšie hudba.

Chladiaca funkcia

Logitech použil 8 cm (priemer) ventilátor, ktorý dostatočne dokáže uchladiť notebook v týchto letných horúcich dňoch. Pod celým notebookom bol po celý čas chladný vzduch. Čo sa týka hlučnosti tak nie je moc hlučný tento ventilátor, ale zvolil by som radšej ventilátor s priemerom 12 cm a nízkootáčkový. Hlučnosť, ale neprekáža, dokonca pri počúvaní ani človek nepotrestrehne, pretože reproduktory a okolie to prehlučí. Ak hovorím, že roproduktory to prehlučia, tak to prehlučia svojou kvalitou, ale o tom o pár riadkov nižšie.

Systém chladenia je vháňať chladnejší vzduch z okolia pod notebook. Týmto systémom je dodávaný „čerstvý“ vzduch, ktorý chladí spodnú časť notebooku a dodáva chladnejší vzduch na chladič notebooku. Väčšina notebookov má inštalované aj moduly RAM na spodnej časti, takže dodáva chladný vzduch aj týmto pamäťovým modulom.

„Zvuková“ funkcia 

A som opäť pri reproduktoroch, tie sú naozaj čerešničkou na torte z reproduktorov, ktoré som od Logitechu testoval. Testoval som Logitech Tablet Speaker a Logitech Laptop Speaker Z305, ktoré boli skutočne dobré, ale tieto reproduktory, ktoré boli použité tu boli niečím odlišné. Vidím to aj v orientácií reproduktorov, ktoré už  nie sú do bokov, ale sú umiestnené smerom nahor. V kombinácií so sklonom sa rovná lepší zvukový prejav. Skúšal som rôzne hudobné štýly a som bol milo prekvapený. Pravdupovediac som bol prekvapený už po prvej skladbe. Reproduktory majú výkon 2W. Stereo a Bass Reflex je samozrejmosťou.

To čo pri predošlých recenziách dal ako mínus, tak tu už mínusy na zvukový prejav určite nenájdem.

AJ pri týchto reproduktoroch nastane situácia ako pri Laptop Speaker Z305, že po pripojení USB konektoru s notebookom sa notebookové reproduktory deaktivujú.

Záver

Počas testovania som bol prekvapený zvukovým prejavom. Priznám sa, nečakal som takúto kvalitu.  Pred niekoľkými dňami som testoval iný typ reproduktov, z ktorých som bol tiež príjemné prekvapený, ale po otestovaní týchto mi padla sánka dolu. Aj keď viem, že porovnávať Logitech s Bose by som nemal, pretože sú to dve odlišné triedy, tak dnes by som neváhal povedať, že by som ich prirovnal k tým lacnejším Bose, ktoré aj tak hrajú vynikajúco. Takže toto má byť pochvala. Minulé leto som mal možnosť vyskúšať niektoré Bose reproduktory, tak to viem porovnať.

Odporúčaná cena výrobcom je 69,99 € (na stránke Logitech.com je akcia -23,00 €).

Plusy

– kvalita zvukového prejavu,

– dostatočné chladenie aj počas teplých letných dní, 

– šikovné riešenie s USB káblom,

– ovládací panel hlasitosti a možnosť vypnutia ventilátora,

– kvalitné prevedenie,

– plasty dobre lícujú, nepraskajú, nevŕzgajú.

Mínusy

– tichší chladič (31 dbA je dosť),

– použitie ventilátora s 12 cm priemerom a nízkootáčkový by bola lepšia voľba,

– biele plasty sa môžu ľahko zašpiniť (žlknutie som nepostrehol – to je otázka času).

 

Fotogaléria

{becssg}LogitechN700{/becssg}

.

Comments

comments

Leave a Reply