Recenzia na Logitech Laptop Speaker Z305

Štandardný

Logitech Laptop Speaker Z305

Dnes by som vám rád priniesol používateľské „zážitky“ z testovania reproduktorov Logitech Laptop Speaker Z305, ktoré sú primárne určené ku notebookom. Samotný názov určuje ich použitie, ale určite by som neskončil len pri notebookoch. Osobne si viem predstaviť použitie týchto reproduktorov aj ku stolnému PC do kancelárie alebo aj na domáce použitie.Logitech Laptop Speaker Z305

V predošlej recenzií na reproduktory určené k tabletom, smartphonom, … Logitech Tablet Speaker som mohol testovať reproduktory v rôznych exteriéroch/interiéroch. S týmito reproduktormi to bolo trochu komplikovanejšie, aj keď sú pripojiteľné k notebooku, s ktorým môžem chodiť kdekoľvek ako s tabletom. No je tam to isté obmedzenie použitia, že notebook mi vydrží menej na batériu než tablet. Reproduktory som testoval na notebooku aj na stolovom PC.

Po prvom pripojení k notebooku/PC ich automaticky detekoval Windows ako nové USB zariadenie. Inštalácia prebehla bez nejakých problémov.

Na tele reproduktorov sa nachádzajú tiež tlačítka na hlasitosť a vypínanie/zapínanie reproduktorov. Oproti reproduktorom, ktoré som testoval na tablety sú tieto o kúsok väčšie. Vo fotogalérií je aj ich porovnanie. Môžete si všimnúť, že aj mriežka je nastriekaná na striebornú farbu a audio konektor je vymenený za USB konektor.

Už keď som pri USB konektore. Po pripojení reproduktorov sa automaticky „odpoja“ ostatné pripojené reproduktory ku notebooku/PC a budú hrať len tieto reproduktory. Celkom aujímavé riešenie, ale aj poznatok, ktorý sa vám určite zíde, pretože vás to môže prekvapiť, prečo vám nehrajú druhé reproduktory, aj keď sú pripojené a pustené. To platí aj pri notebooku, že vstavané reproduktory sa deaktivujú. Toto riešenie sa mi celkom pozdáva.

A teraz už ku podstate reproduktorov a ich zvukovému prejavu. Podľa výrobcu dokážu reproduktory  šíriť zvuk 360° do priestoru. Z osobnej skúsenosti to môžem len potvrdiť. Sú o čosi lepšie ako predošlé reproduktory. Zvukový prejav bol takmer totožný, takže aby som sa neopakoval zbytočne zhodnotím to nasledovne – plný zvukový prejav, nerušený zbytočnými rezonanciami, hlasité s bassovým prejavom, bez zbytočného dunenia. Dá sa počúvať akýkoľvek hudobný štýl, a pri filmoch vyznejú aj zvukové efekty veľmi dobre. Pri týchto reproduktoroch som si nevšimol rezonanciu ako pri predošlých.

Napájanie je zabezpečené cez USB konektor, ktorý dodáva takmer neobmedzené počúvanie hudby (limitované výdržou batérie v notebooku). USB kábel je možné schovať do tela reproduktorov (vytvorený odkladací kanálik).

Niekto by povedal, že tieto reproduktory je možné použiť len ku zariadeniam, ktoré majú USB konektor. Logitech myslel aj na širšie využitie. Na zadnej strane je audio vstup (3,5 mm jack), ktorý umožňuje pripojiť aj iné zariadenia (mobilné telefóny, prehrávače, …). Aj tieto reproduktory obsahujú klip na uchytenie reproduktorov na telo notebooku (možné dať na monitor/PC LCD monitor). Taktiež sú tieto klipy pogumované.

V balení môžete nájsť aj obal na prenášanie, ktorý plní aj ochrannú funkciu.

Zhrnutie

Po niekoľkých dňoch používania som bol opäť milo prekvapený, že aj tieto reproduktory majú kvalitný zvukový prejav a aj celkové továrenské prevedenie je kvalitné. Odporúčaná cena výrobcom je daná na úrovni 49,99 € (na stránke www.logitech.com je momentálne zľava vo výške 20 €, konečná cena je 29,99 €).

Plusy

– pogumované klipy,

– kvalitný zvukový prejav,

– hmotnosť,

– kvalitné prevedenie,

– možnosť ovládať hlasitosť (vypnúť/zapnúť),

– obal na prenášanie a šikovné riešenie na USB kábel.

Mínusy

– možno pre niekoho cena.

Ťažko povedať o ďalších mínusoch. Toto zariadenie je kvalitne spracované.

 

Fotogaléria

{becssg}Logitech Z305{/becssg}.

Comments

comments

Leave a Reply