Prečo a za čo?

Štandardný

Hlavnou inšpiráciou pre mňa, je život okolo mňa. Inšpirujú ma ľudia, okolie a všetko čo sa deje navôkoľ mňa. Všímam si to a analyzujem to. Poniektorí z vás si myslia, že „čo za sprostosti to ten Lukáš píše?“, ale ja mám na to odpoveď. Ak sú to sprostosti, tak potom všetci tí na základe, ktorých píšem sú automaticky sprostí. Jednoduchá logika. 

Všetko čo som písal sa vpodstate deje v našich životoch. Nie sú to žiadne báje, mýty či rozprávky. Ak som v predošlom blogu písal kriticky na adresu študentov/budúcich absolventov, tak len preto, lebo som sa presne s takýmito typmi ľudí stretol, videl som ich príbehy a viem ako to chodí.

Je mi vážne ľúto mladých ľudí čo nemajú prácu, najmä tých čo sú šikovní a majú na to, len jednoducho podcenili situáciu, čo sa im nevyplatilo. Mojou úlohou nie je moralizovať, ale poukázať na to čo sa deje, aby ste sa poučili na chybách druhých. Je lepšie sa poučiť na chybách druhých než na svojich.

Slovensko potrebuje šikovných ľudí, ktorí majú čo ponúknuť. Vaše poznatky a vedomosti sú vítané, no nebude to zadarmo. Treba niečo aj pre to spraviť. Hovorí sa: „Niečo, za niečo.“ V dnešnej dobe vám nik nedá nič zadarmo. Mnoho mladých ľudí sa vidí na manažérskych postoch hneď po škole. Je to síce pekná predstava, ale realizovateľné je to asi u 0,0001% absolventov.

Aký je váš názor? Myslíte si, že v dnešnej dobe stačí vyštudovať a tým to končí? Skúste sa zamyslieť, čo ste spravili pre svoj lepší štart.

 .

Comments

comments

Leave a Reply