Perfektný čas

Štandardný

Dnes by som vám rád niečo napísal o tom, ako vnímame prítomnosť a ako si nechávame újsť pomedzi prsty príležitosti, ktoré máme. perfect moment

V poslednej dobe počúvam často ľudí ako hovoria o tom, že musia počkať na vhodný moment a príležitosť. Neviem síce o čom hovoria, pretože môj názor na toto je trochu odlišný. Prečo? Ten vhodný moment nepríde nikdy! Pretože nikdy nebudú vedieť o tom momente, lebo sa budú sústrediť na to čo „môže byť“ a nebudú žiť pre prítomnosť. Tie príležitosti, ktoré čakajú im prejdú pomedzi prsty. Ak niečo príde do vášho života, neriešte všetky detaily. Skúste prežívať to čo vám ponúka život práve teraz.

Aj ja sa občas nesústredím na to čo mám teraz, ale pozerám sa na to, čo by som „mohol“ mať. To nie je o nespokojnosti ani o prieberčivosti, ale je to jednoducho vnútorná slepota. Nedokážeme vnímať okolie a príležitosti, ktoré máme navôkol seba. Je to mrhanie času, vašej energie a mrhanie vaším talentom.

Na záver by som vás chcel poprosiť o jednu vec. Skúste sa ísť v nedeľu (alebo v iný deň, kedy budete mať voľno) niekde prejsť a žite prítomnosť. Otvorte oči a uvidíte to, čo ste inokedy nevideli. Nadýchnite sa a nechajte vašu myseľ plynúť len-tak. Potom sa skúste sústrediť na okolie, v ktorom sa budete nachádzať. Vnímajte samého seba a to čo je pri vás, počúvajte svoj vnútorný hlas a nasledujte ho.

PS: Ak ste mi ešte nedali svoj hlas v súťaži „Bloger roka“, tak stále môžete podporiť moju nomináciu práve TU a teraz. Ďakujem 🙂

.

Comments

comments

Leave a Reply