Nič nerobím, nič nepokazím

Štandardný

Pravdivé, ale zároveň také povrchné. Pravdivé, ale zároveň plné lži. Pravdivé, ale zároveň také … zvyšné si môžete sami doplniť.

Aj keď niečo robíte, nemusíte niečo automaticky pokaziť. Prečo sa nerozhodnúť spraviť niečo pre seba, svojich blízkych, spoločnosť, a pod.? Prečo nechávať rozhodovať niekoho za vás, keď to dokážete aj sami a lepšie? Prečo byť otrokom niekoho, komu nepatríte? Je to len na vás ako sa rozhodnete. Je to váš život, vaša budúcnosť, vaši priatelia. Nechať si poradiť môžete od rodiny, priateľov, …, ale to je asi tak všetko. Je to len na vás ako sa rozhodnete.

Chcete byť šťastní? Tak sa rozhodnite pre správnu vec, pre niečo čo vás baví, čo vás napĺňa, čo vám robí radosť, čím robíte radosť druhým. Ak ste šťastní vy, môžete urobiť šťastnými aj druhých ľudí. Všetko je len na vás, na vašom rozhodnutí čo spravíte. Myslíte si, že ak spravíte chybu, tak sklamete niekoho? Nie! Sklamali by ste seba, kebyže to nespravíte. Robiť chyby je ľudské a uznať chybu si je ešte ľudskejšie. Nikto nie je dokonalý tak, aby nespravil chybu. Omyl sa pripúšťa u každého z nás. Myslíte si, že ak niekto do vás vložil nádeje a vy „zlyháte“ a „padnete“ v očiach toho druhého? Nie! Je to váš život, váš pád, z ktorého sa poučíte, naučíte niečo nové.

V živote treba aj padnúť alebo prehrať. Kto nevie prehrávať, nevie sa radovať z víťazstiev.  Myslíte si, že vaše rozhodnutia musia korešpondovať s mienkou druhých? Nie! Sú to len vaše rozhodnutia, ktoré príjmete. Ak vám niekto radí a vy sa toho držíte, kto ponesie zodpovednosť za váš prípadný pád? Vy budete niesť zodpovednosť, ale ak vyhráte, niekto iný si budete zásluhy brať na svoje triko. Buďte pánmi samy sebe. Nenechajte sa manipulovať. Máte vlastný rozum, vlastný život, vlastnú moc nad svojimi rozhodnutiami. Nechajte si poradiť, ale rozhodnite sa sami. Nechajte si poradiť od starších a skúsenejších, ale rozhodnutie je na vás.

Starší a skúsenejší neznamená, že je aj múdrejší. Nechajte si blízkych, chcú vám dobre, ale rozhodnutie je opäť na vás.  Verím, že dnešný blog vás zaujal a vrátite sa tu opäť. Ak máte niečo na srdci, napíšte mi. Ak nesúhlasíte s niečím, môžete sa vyjadriť do diskusnej časti nižšie. Je to len na vás ako sa rozhodnete. 

.

Comments

comments

Leave a Reply