Myšlienka, ako počiatok podnikania

Štandardný

 Na počiatku bola myšlienka, …

a tá myšlienka sa premenila v úspešný biznis. Aj takto sa zrodilo niekoľko podnikateľských nápadov, ktoré boli, sú úspešné. Nemusíme chodiť ani ďaleko a ani do histórie. Stačí sa pozrieť na Slovensko a obdobie posledných 20 rokov. Koľko úspešných podnikateľov máme na Slovensku. Správne by bolo uviesť príklady aby to nebolo len o niečom čo možno ani nie je. 

Andrej Kiska – podnikateľ, ktorý prišiel s nápadom splátkového predaja na Slovensku. Momentálne sa venuje projektu Dobrý Anjel.

Michal Meško – mladý podnikateľ, ktorý stojí za vznikom úspešného kníhkupectva Martinus, najväčšieho internetového kníhkupectva martinus.sk .

Tatiana Kyseľová Ondrejková – zakladateľka najväčšieho internetového portálu na predaj online leteniek pelikán.sk .

Alexander Cimbaľák – zakladateľ spoločnosti ACE Enterprise Slovakia. Držiteľ niekoľkých ocenení a mnoho ďalších známych slovenských podnikateľov, ktorí ukázali, že sa vedia presadiť nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Viac biznis príbehov môžete nájsť na Rozbehni sa! Ale späť k téme, ktorú som začal. Aj vy máte čo ukázať Slovensku či svetu. Skúste svoje myšlienky preniesť do reality. Ste mladí, kreatívny, plní energie, nápadov. Prečo neukázať svetu, že niečo vo vás je? Prečo si nesplniť svoj sen o vlastnom podniku, o tom, že budem šéfom, a mnohé ďalšie? Aj napriek časom aké sú, je možné byť úspešný. V časoch, keď sa všetko čistí sa otvárajú nové príležitosti, ktorých sa treba chytiť. Žiaden nápad nie je zlý. Každý nápad má svoju originalitu. Vidíte priestor na predaj domácky vyrobených šperkov? Prečo ich nezačnete predávať cez e-shop? Veď vaše produkty sa páčia spolužiakom, blízkym. Baví vás to, tak prečo z toho nespraviť niečo väčšie? „Všetko sa dá, len treba chcieť.“ Všetko vždy začína nápadom. Ak máte teraz čas, sadnite si, zoberte pero a papier. Skúste si napísať čo vás baví, v čom ste dobrý, čo viete robiť, čo vás napĺňa, čo vás motivuje, čo je vašou energiou, nápady v čom by ste mohli podnikať, akou formou podnikať, ako to môžete dosiahnuť, … . Určite vás napadne niekoľko vecí, tak si ich zatrieďte do nejakej prehľadnej tabuľky, aby ste sa vedeli v tom orientovať. Určte si, ako by ste mohli spojiť aj viacero nápadov do jedného projektu. Pôjdete do toho sami alebo pôjdete do toho s niekým?  Záver Najbližší blog budem venovať ako začať podnikať. Možnostiam aké máte v dnešnej dobe.

.

Comments

comments

Leave a Reply