Let’s Start a Learning Revolution

Štandardný

Nezdá sa vám, že práve toto je cesta, ktorou sa nedá ísť do nekonečna? Nepotrebuje naša spoločnosť práve kvalitné výstupy z vysokej školy? Potrebuje, ale ako ju môže dosiahnuť pri dôraze na kvantitu? To sa nedá! Na koľko pracovných pozícií je potrebný vysokoškolský titul? Koľkí pracujú mimo svojho oboru, ktorý vyštudovali? Je ich dosť, ale to je len preto, lebo trh ich mnohokrát nevie zamestnať pre nedostatok voľných miest. Prečo potom vysoké školy prijímajú stále viac a viac študentov na odbory, ktoré nemajú uplatnenie alebo nie sú tak žiadané praxou?

Nie je úlohou vlády ako istého regulátora, aby upravovala v spoločnosti pravidlá tak aby naša krajina napredovala? Nie je to primárna úloha, ale má tú moc niečo s tým spraviť.

Prečo sa nevyučuje na stredných školách podnikavosť? Ak by študenti na stredných školách museli premýšľať nad svojou budúcnosťou a naučili by ich kriticky a podnikavo myslieť, nemyslíte, že v tomto štáte by bolo menej nezamestnaných mladých ľudí?

Druhá strana mince. Ak, ale vláda robí opatrenia, ktoré zabíjajú potenciál podnikavosti (nadmerné daňové a odvodové zaťaženie, …), tak majú mať dôvod byť niečím/niekým motivovaní k tomu aby niečo robili? Asi nie.

Naša spoločnosť má obrovský potenciál, ale nesmie byť chamtivá. Koľko géniov a úspešných ľudí malo/má Slovensko? Je ich dosť. Nenechali sa odradiť a išli za svojimi snami. Nebáli sa ukázať svetu, že niečo vedia.

Nečudujem sa, že spoločnosť vyzerá tak ako vyzerá. Slušnosť a úcta sa vytráca. Na samotnom trhu sa vytráca dôvera, ktorá je taktiež potrebná ku správnemu fungovaniu trhu. Pred krízou (2008) bola na trhu väčšia „pohoda“. Bolo jednoduchšie obchodovanie, …, ale ako prišla kríza, tak dôvera v obchodných partnerov sa vytratila ako prvá letná hmla. Dôvera je základ všetkého. Dôvera v biznise sa dnes nenosí, pretože ju niekto naštrbil. Kto ju naštrbil? Spoločnosť s chamtivými ľuďmi. Nezodpovedné vlády a politici, ktorí si myslia, že tlačenie peňazí je stále štýlové a pomáha to ekonomike. Myslia si, že vyššie vládne výdavky pomáhajú hospodárstvu, neustále reštrikcie a obohacovanie sa na úkor daňových poplatníkov. Aj daňoví poplatníci majú obmedzenú trpezlivosť.

Dnes je tej kritiky asi viac ako sa patrí, ale môj názor je, že sa to dá zmeniť. Netreba mlčať a pritakávať, treba niečo pre to spraviť. Ukázať svoju nespokojnosť. Ak aj ty si nespokojný s tým čo sa tu deje, tak zdieľaj tento blog. Nič viac netreba. Čím viac bude ľudí nespokojných s aktuálnym stavom, tým väčšia pravdepodobnosť bude, že bude hlad po zmene.

{youtube}g9aPkdfK63U{/youtube}

.

Comments

comments

Leave a Reply