Google a technológie

Štandardný

V dnešnom svete plnom informácií, v ktorom žijeme si človek kladie otázky rôzneho charakteru ohľadom používania technológií vo svojom živote. Otvorene sa priznám, že som zástancom technológií. Tí čo ma poznajú, tak vedia o mne, že sa v nich viem celkom dobre orientovať.

Poznáte to porekadlo,  že „Oheň je skvelý sluha, ale zlý pán“, a ja by som k tomu dodal, že ak vieme správne narábať s výdobytkami dnešnej doby, tak technológie môžeme využívať vo svoj prospech. Technológie by nám mali vo svojej podstate pomáhať, slúžiť, zjednodušovať život, …, ale niekedy sa to vymkne spod kontroly a sme otrokmi technológií. Niekedy som si i ja tak pripadal. Človek si časom uvedomí čo robí zle. Ako nájsť tú správnu hranicu používania technológií vo svojich životoch? Viete kedy je to ešte prospešné pre nás a kedy nám to už začína škodiť? … mnoho podobných otázok sa dá položiť. Vždy som bol zástancom myšlienky, že človek má slobodnú vôľu, a tak by sa mal aj správať. Mal by si vedieť určiť priority a držať sa ich. Vždy je možnosť voľby či budem používať alebo nebudem, či siahnem po tej technológií alebo nie. Muhammad Gawdat to na HN Clube odpovedal na otázku z publika na veľmi podobne. Na tejto diskusií odprezentovali niekoľko noviniek zo sveta Google, ktoré sú niektorým už známe, no niekomu nie. Jedna slečna mala otázku po spomenutí Projektu Glass položila otázku či zavedenie takejto technológie už nie je príliš sci-fi, ktoré hraničí s nadmerným používaním takýchto technológií. V nasledujúcom videu si môžete pozrieť viac o tomto projekte, na ktorom pracujú v Google.

Istotne ste sa už sami zamysleli aj nad otázkou bezpečnosti a dôvery voči spoločnosti Google, nakoľko pracujú s vašimi údajmi. Mohammad veľmi dobre odpovedal na túto otázku. Bolo jasne vidieť, že príprava na takýto typ otázok nebola podcenená. Google je si vedomý toho aké následky by to mohlo mať, ak by sa prevalila nejaká kauza ohľadom bezpečnosti a ochrany dát používateľov.

Podľa môjho skromného názoru (IMHO) by som dokázal tvrdiť, že Google je TOP spoločnosť sveta a najvyspelejšia spoločnosť. Prečo to tvrdím? Pretože to čo dokáže Google teraz, to nedokáže nik. Google má informácie, ktoré nemá nikto, nikto nemá tak pokročilý systém Business Intelligence (BI) ako Google. Informácie, ktoré vlastní Google sú nevyčísliteľnej hodnoty, pretože každá informácia niečo stojí, a ak tých informácií je také kvantum, aké ich má teraz, tak to nie je možné zaplatiť. Už len to, že niekto hľadá niečo na internete, Google sa učí a dokáže spárovať viac informácií dokopy, než hocikto. „Samo-učiaci“ systém, ktorý má Google neustále vylepšuje algoritmy vyhľadávania a spájania informácií. Analytické nástroje, ktoré ponúka Google sú silnejšie než hociktoré iné, pretože Google čerpá informácie z celého sveta.

Google dokáže predikovať to čo ešte mnohí nevedia, pretože nemajú správne informácie. Na jednej strane to vyzerá ako hrozba, no ak všetko to čo dokáže Google použije správne, môže tento svet aspoň v niektorých oblastiach byť lepší. Google má na pleciach obrovskú zodpovednosť.

 .

Comments

comments

Leave a Reply