Dlhá cesta za úspechom

Štandardný

Za každým úspechom, ktorý sme dosiahli stojí nejaká cesta, ktorou sme museli prejsť. Tá cesta určite nebola jednoduchá a bezproblémová.

Dosiahnutie úspechu je ako pre maratónca dobehnutie do cieľa. Je to len obrazné pomenovanie, ale ak sa pozrieme na celú prípravu maratónca, tak zistíme, že toto prirovnanie je dosť trefné.

Maratónec musí absolvovať niekoľko mesačnú prípravu pred pretekom. Táto príprava pozostáva z niekoľkých častí. Tak isto aj to platí aj pre nás. Ak chceme niečo dosiahnuť, musíme niečo pre to spraviť. Musíme vynaložiť isté úsilie aby sme dosiahli patričný úspech.

Teraz odstupom času sa pozerám na moje päť ročné štúdium na vysokej škole a hodnotím tých 5 rokov, ktoré som strávil v Banskej Bystrici. Štúdium na Ekonomickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici mi dalo veľa. Som patrične hrdý na to. Áno aj moja fakulta, na ktorej som študoval má svoje chyby, ale nič nie je dokonalé.

Ako som začal riešiť čo bude so mnou po škole, tak som zistil niekoľko vecí o mojom štúdiu. Odbor, ktorý som študoval som si vybral správne, výber fakulty taktiež správny, vynaložený čas na osobný rozvoj sa oplatil, mimoškolské aktivity, ktoré som riešil mali pozitívny vplyv na môj ďalší rozvoj, a pod. Pozitívnych faktorov bolo veľmi veľa, a neľutujem ani sekundu, ktorú som strávil na škole. Aj keď štúdium bolo náročné, a mnohokrát išlo o veľa, tak ma to naučilo, že netreba sa vzdávať, treba bojovať. Ak chce byť človek úspešný, musí bojovať, kráčať ďalej a nepoddať sa nepriazni.

Netvrdím, že som úspešný, ale som na ceste byť úspešný, pretože svoj beh ešte len začínam. Prípravu som absolvoval na svojej Alma Mater, na ktorú s radosťou zavítam aj v budúcnosti.

Na záver by som len dodal. Využite čas „prípravy“, pretože o to ľahšie sa vám bude bežať neskôr.

PS: Dúfam, že sa vám nový web páči a prajem vám príjemný deň.

.

Comments

comments

Leave a Reply