30 dňový challenge – I. časť

Štandardný

S novým rokom prichádzajú nové predsavzatia, nové výzvy, ktoré si dávame, ale ktoré väčšinou ani nesplníme. Ruku na srdce, kto pracuje na tom aby ich naozaj dodržal? Ani ja nie som svätý, preto som sa rozhodol spraviť niečo pre svoje zdravie, a tak trochu netradičné. Do 30.6.2014 idem makať na zlepšení svojich stravovacích návykov a taktiež popracovať na sebe. Tento proces som síce začal už pred letom 2013, kde som zmenil myslenie, upravil som stravu a začal viac športovať. Dal som si presne 6 mesiacov na to, aby som bol na úplne inej mentálnej a fyzickej úrovni. 30-day-pushup-challenge

Prvý mesiac som si dal za svoj cieľ spraviť denne 100 klikov. Môžem si to rozložiť na polovicu alebo ich spraviť priebežne počas dňa. Dôležité je si  vybudovať disciplínu a pevnú vôľu. Ak sa nemýlim, tak za 30 dní spravím 3000 klikov + nejaké naviac budú v dni, keď zapojím do tohto plánu aj tabatu. O tabate vám prinesiem samostatný blog, v ktorom vám popíšem svoju cestu k tabate a o čom taká tabata je.

Povedal som si, že ak to bude takto verejné, tak mám istý záväzok, ktorý musím dodržať. Počas celých 6 mesiacov bude na mňa dohliadať kamarát, ktorý bude môj osobný tréner a zároveň kontrolór aby som nepoľavil.

Zmena nemôže nastať iba pri pohybe, ale dôležité je upraviť aj stravu. Veľmi dobrým zdrojom ohľadom stravovania je blog od Vlada Zlatoša, podľa ktorého uplatňujem princípy v stravovaní. Priznám sa, že na začiatku som tradičným dogmám veril, ale keď som to vyskúšal na vlastnej koži, uveril som jeho pravidlám v stravovaní. Je to všetko dokázateľné a logické. Nebudem nikoho presviedčať o opaku. Skúste a uvidíte.

Harmonogram 30-dňových challengov na nasledujúcich 6 mesiacov:

1. mesiac – 3000 klikov
2. mesiac – 3000 drepov
3. mesiac – 1500 „pomalých“ brušákov
4. mesiac – 600 – 900 minút (denne 20 – 30 minút)
5. mesiac – 1385 zhybov na hrazde
6. mesiac – 3000 výpadov

Myslím, že je to dosť challengujúce a mám čo robiť.

Zhrnutie dôvodov prečo sa pustiť do tejto výzvy:

1. vyššia fyzická zdatnosť
2. zlepšenie zdravotného stavu
3. zlepšenie fungovania hormonálnej sústavy (leptín, inzulín)
4. vyššia sebadisciplína
5. zlepšenie psychickej odolnosti
6. vyššia odolnosť voči stresu
7. zvýšenie podielu svalovej hmoty – to najcennejšie čo máme v tele
8. zvýšiť metabolickú flexibilitu

Je dokázané, že ak niečo robíš 21 krát, tak si to osvojíš ako zvyk a stane sa to súčasťou teba. To platí pri učení, ale aj cvičení. Pridá sa ešte niekto ku mne? Ja som už začal 😉.

Comments

comments

Leave a Reply